Hastanın ilk olarak dişleri ile ilgili şikayeti ve tedaviden beklentisi sorulur. Hastanın tıbbi geçmişi alındıktan sonra ağız dışı ve ağız içi ayrıntılı muayenesi yapılır. Gerekli radyolojik tetkikler değerlendirilir.

Hastanın ortodontik tedavi ihtiyacı değerlendirilir. Tedavi bireysel, kişiye özgü bir tedavi planını gerektirir. Tedavi öncesinde hasta varsa bitirilmesi gereken diğer işlemler (diş dolgusu, diş taşı temizliği, diş çekimleri, diş eti tedavileri vb..) konusunda ilgili hekime yönlendirilir.

Ortodontik tedaviye başlaması uygun olan hastalar için o hastaya özgü bir tedavi planı oluşturulur. Hastaya tedavi seçenekleri alternatifleriyle birlikte (metal beraketler, şeffaf plaklar, seremik braketler vb..) anlatılır. Tedavinin yaklaşık olarak ne kadar süreceği, hastanın günlük hayatında tedavinin ne gibi değişikliklere neden olabileceği ve bu süreçte dikkat edilmesi gerekenler anlatılır. Randevuların sıklığı ve önemi konusunda bilgi verilir. Hasta tedavinin ücreti ve ödeme planı konusunda bilgilendirilir.

Uzm. Dt. Gizem Bayrak

Ortodonti Uzmanı

dt-gzm

İlk Görüşme

Hastanın ilk olarak dişleri ile ilgili şikayeti ve tedaviden beklentisi belirlenerek bilgi verilir.
Devamı Oku...
icon-1-gzm

Randevu Oluşturulması

Ortodontik tedavi ihtiyacı olan hastalar, varsa bitirilmesi gereken diğer işlemlerin tamamlanması beklenir.

Devamını Oku...
icon-3-gzm

Tedavi Ücretleri ve Ödeme

Size ortodontik tedavinizin maliyeti ve ödeme planı seçenekleri anlatacaktır. Size en uygun ödeme planını seçebilirsiniz.

Devamını Oku...