Ortodontik tedavi ihtiyacı olan hastalar, varsa bitirilmesi gereken diğer işlemlerin tamamlanması beklenir. Ağız hijyeni iyi- diş fırçalama alışkanlığı sürekli olan hastalar için tedaviye başlanır.

İlk randevuda ağız içi ve ağız dışı fotoğraflar alınır. Hastanın tedavi planına göre öncelikle aparey kullanılacaksa veya şeffaf apareyle tedavi yapılacaksa ağız içi ölçüleri alınır. Sabit ortodontik tedavi ile başlanacaksa braketleme işlemi yapılır. Braketleme işlemi ilk seansta yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Daha sonraki randevular ise yaklaşık 15-30 dakika aralığında sürmektedir.
Randevular arası süre, yapılan tedaviye göre değişmekle birlikte, genellikle 4-6 hafta aralığında olmaktadır. Hastanın bir sonraki randevusu o seansta oluşturulmaktadır.

Tedavi başarısı için randevulara uyum son derece önemlidir. Alınan randevuya gelinemeyecekse öncesinde mutlaka hekim bilgilendirilmelidir ve en yakın zamana yeni randevu alınmalıdır.

Randevular esnasında ağız hijyenin devamlılığı yönünden de hasta değerlendirilecektir. Ağız hijyeni uygun olmayan hastalar uyarılacak ve düzeltilmesi için teşvik edilecektir. Bazı durumlarda ağız hijyeni uygun değilse hastanın diş sağlığına zarar vermemek için ağız hijyeni düzeltildikten sonra tedaviye devam edilir.

Randevu işlemleri telefonla veya internet adresimiz üzerinden yapılabilmektedir.

Uzm. Dt. Gizem Bayrak

Ortodonti Uzmanı

dt-gzm

İlk Görüşme

Hastanın ilk olarak dişleri ile ilgili şikayeti ve tedaviden beklentisi belirlenerek bilgi verilir.
Devamı Oku...
icon-1-gzm

Randevu Oluşturulması

Ortodontik tedavi ihtiyacı olan hastalar, varsa bitirilmesi gereken diğer işlemlerin tamamlanması beklenir.

Devamını Oku...
icon-3-gzm

Tedavi Ücretleri ve Ödeme

Size ortodontik tedavinizin maliyeti ve ödeme planı seçenekleri anlatacaktır. Size en uygun ödeme planını seçebilirsiniz.

Devamını Oku...